- Loyal
- IJ123016
IJ123016 Bearing | Loyal
| IJ123016 interchange ILJIN IJ123016 | |
| IJ123016 cross reference ILJIN IJ123016 | |
| IJ123016 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ123016 |
| P | 116 mm |
| I | 42,18 mm |
| E | 70,14 mm |
| F | 147 mm |
| G | 115 mm |
| H | 19,8 mm |
| J | 10 mm |
| K | 90,05 mm |
| M | 70,63 mm |
| N | 10 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ123016 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



IJ123016 PDF download