- Loyal
- IJ123014
IJ123014 Bearing | Loyal
| IJ123014 interchange ILJIN IJ123014 | |
| IJ123014 cross reference ILJIN IJ123014 | |
| IJ123014 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ123014 |
| P | 102 mm |
| I | 42,18 mm |
| E | 57 mm |
| F | 125 mm |
| G | 100 mm |
| H | 17,8 mm |
| J | 8 mm |
| K | 71 mm |
| M | 57,77 mm |
| N | 8 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ123014 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



IJ123014 PDF download