- Loyal
- IJ123008
IJ123008 Bearing | Loyal
| IJ123008 interchange ILJIN IJ123008 | |
| IJ123008 cross reference ILJIN IJ123008 | |
| IJ123008 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ123008 |
| I | 65 mm |
| E | 70,14 mm |
| F | 150 mm |
| G | 115 mm |
| H | 20 mm |
| J | 9 mm |
| K | 71,8 mm |
| M | 70,63 mm |
| N | 8 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ123008 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



IJ123008 PDF download