- Loyal
- IJ123006
IJ123006 Bearing | Loyal
| IJ123006 interchange ILJIN IJ123006 | |
| IJ123006 cross reference ILJIN IJ123006 | |
| IJ123006 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ123006 |
| P | 108 mm |
| I | 48 mm |
| E | 71,4 mm |
| F | 140 mm |
| G | 114,3 mm |
| H | 14,35 mm |
| J | 9 mm |
| K | 86 mm |
| M | 71,9 mm |
| N | 10,5 mm |
| 1 | Wheel Bearing |
| Bearing number | IJ123006 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



IJ123006 PDF download