- Loyal
- SMF137-2Z
SMF137-2Z Bearing | Loyal
| SMF137-2Z interchange ZEN SMF137-2Z | |
| SMF137-2Z cross reference ZEN SMF137-2Z | |
| SMF137-2Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SMF137-2Z |
| D | 13 mm |
| d | 7 mm |
| B | 4 mm |
| C | 4 mm |
| Size (mm) | 7x13x4 |
| Width (mm) | 4 |
| Bearing number | SMF137-2Z |
| Bore Diameter (mm) | 7 |
| Outer Diameter (mm) | 13 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,541 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,276 kN |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



SMF137-2Z PDF download