- Loyal
- 20206
20206 Bearing | Loyal
| 20206 interchange SIGMA 20206 | |
| 20206 cross reference SIGMA 20206 | |
| 20206 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 20206 |
| D | 62 mm |
| d | 30 mm |
| B | 16 mm |
| C | 16 mm |
| Size (mm) | 30x62x16 |
| Width (mm) | 16 |
| Bearing number | 20206 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



20206 PDF download