- Loyal
- 100035/100080P
100035/100080P Bearing | Loyal
| 100035/100080P interchange Gamet 100035/100080P | |
| 100035/100080P cross reference Gamet 100035/100080P | |
| 100035/100080P Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 100035/100080P |
| C | 46,5 mm |
| L | 5 mm |
| S | 25,75 mm |
| R | 2 mm |
| d | 35 mm |
| D | 80 mm |
| T | 51,75 mm |
| B | 26 mm |
| M | 49,5 mm |
| r | 0,8 mm |
| F | 5,25 mm |
| da | 45 mm |
| Weight | 0,75 Kg |
| Size (mm) | 35x80x51.75 |
| Width (mm) | 51,75 |
| Bearing number | 100035/100080P |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



100035/100080P PDF download