- Loyal
- 230/670W33
230/670W33 Bearing | Loyal
| 230/670W33 interchange ISO 230/670W33 | |
| 230/670W33 cross reference ISO 230/670W33 | |
| 230/670W33 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 230/670W33 |
| D | 980 mm |
| d | 670 mm |
| B | 230 mm |
| C | 230 mm |
| Size (mm) | 670x980x230 |
| Width (mm) | 230 |
| Bearing number | 230/670W33 |
| Bore Diameter (mm) | 670 |
| Outer Diameter (mm) | 980 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



230/670W33 PDF download