- Loyal
- 100035/100076XP
100035/100076XP Bearing | Loyal
| 100035/100076XP interchange Gamet 100035/100076XP | |
| 100035/100076XP cross reference Gamet 100035/100076XP | |
| 100035/100076XP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 100035/100076XP |
| C | 46,5 mm |
| L | 5 mm |
| S | 25,75 mm |
| R | 2 mm |
| d | 35 mm |
| D | 76,2 mm |
| T | 51,75 mm |
| B | 26 mm |
| M | 49,5 mm |
| r | 0,8 mm |
| F | 5,25 mm |
| da | 45 mm |
| Weight | 0,75 Kg |
| Size (mm) | 35x76.2x51.75 |
| Width (mm) | 51,75 |
| Bearing number | 100035/100076XP |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 76,2 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



100035/100076XP PDF download