- Loyal
- 53415
53415 Bearing | Loyal
| 53415 interchange ISO 53415 | |
| 53415 cross reference ISO 53415 | |
| 53415 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 53415 |
| d | 75 mm |
| D | 160 mm |
| T | 69 mm |
| d1 | 78 mm |
| D1 | 160 mm |
| Bearing number | 53415 |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



53415 PDF download