- Loyal
- 20206
20206 Bearing | Loyal
| 20206 interchange ISO 20206 | |
| 20206 cross reference ISO 20206 | |
| 20206 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 20206 |
| D | 62 mm |
| d | 30 mm |
| B | 16 mm |
| C | 16 mm |
| Size (mm) | 30x62x16 |
| Width (mm) | 16 |
| Bearing number | 20206 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



20206 PDF download