- Loyal
- IJ231004
IJ231004 Bearing | Loyal
| IJ231004 interchange ILJIN IJ231004 | |
| IJ231004 cross reference ILJIN IJ231004 | |
| IJ231004 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | IJ231004 |
| D | 84 mm |
| d | 49 mm |
| B | 48 mm |
| C | 48 mm |
| Size (mm) | 49x84x48 |
| Width (mm) | 48 |
| Bearing number | IJ231004 |
| Bore Diameter (mm) | 49 |
| Outer Diameter (mm) | 84 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



IJ231004 PDF download