- Loyal
- LJT1.1/4=14
LJT1.1/4=14 Bearing | Loyal
| LJT1.1/4=14 interchange RHP LJT1.1/4=14 | |
| LJT1.1/4=14 cross reference RHP LJT1.1/4=14 | |
| LJT1.1/4=14 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LJT1.1/4=14 |
| D | 69,8 mm |
| d | 31,7 mm |
| B | 17,4 mm |
| Size (mm) | 31.7x69.8x17.4 |
| Width (mm) | 17,4 |
| Bearing number | LJT1.1/4=14 |
| Bore Diameter (mm) | 31,7 |
| Outer Diameter (mm) | 69,8 |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



LJT1.1/4=14 PDF download