- Loyal
- RNA 6917 ZW
RNA 6917 ZW Bearing | Loyal
| RNA 6917 ZW interchange NBS RNA 6917 ZW | |
| RNA 6917 ZW cross reference NBS RNA 6917 ZW | |
| RNA 6917 ZW Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNA 6917 ZW |
| D | 120 mm |
| C | 63 mm |
| Fw | 100 mm |
| Weight | 1,2 Kg |
| Size (mm) | 100x120x63 |
| Width (mm) | 63 |
| Bearing number | RNA 6917 ZW |
| Bore Diameter (mm) | 100 |
| Outer Diameter (mm) | 120 |
| Basic dynamic load rating (C) | 157,7 kN |
| Basic static load rating (C0) | 380 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



RNA 6917 ZW PDF download