- Loyal
- 20205 K
20205 K Bearing | Loyal
| 20205 K interchange ISO 20205 K | |
| 20205 K cross reference ISO 20205 K | |
| 20205 K Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 20205 K |
| D | 52 mm |
| d | 25 mm |
| B | 15 mm |
| C | 15 mm |
| Size (mm) | 25x52x15 |
| Width (mm) | 15 |
| Bearing number | 20205 K |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



20205 K PDF download