- Loyal
- 23276 EKW33+AOH3276
23276 EKW33+AOH3276 Bearing | Loyal
| 23276 EKW33+AOH3276 interchange ISB 23276 EKW33+AOH3276 | |
| 23276 EKW33+AOH3276 cross reference ISB 23276 EKW33+AOH3276 | |
| 23276 EKW33+AOH3276 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 23276 EKW33+AOH3276 |
| D | 680 mm |
| d | 360 mm |
| B | 240 mm |
| C | 240 mm |
| K | 12 mm |
| Weight | 390 Kg |
| Size (mm) | 360x680x240 |
| Width (mm) | 240 |
| Bearing number | 23276 EKW33+AOH3276 |
| Bore Diameter (mm) | 360 |
| Outer Diameter (mm) | 680 |
| (Grease) Lubrication Speed | 573,75 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 5733 kN |
| Basic static load rating (C0) | 8967 kN |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



23276 EKW33+AOH3276 PDF download