- Loyal
- 6006-2RS d32 C3
6006-2RS d32 C3 Bearing | Loyal
| 6006-2RS d32 C3 interchange PFI 6006-2RS d32 C3 | |
| 6006-2RS d32 C3 cross reference PFI 6006-2RS d32 C3 | |
| 6006-2RS d32 C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6006-2RS d32 C3 |
| D | 55 mm |
| d | 32 mm |
| B | 13 mm |
| Size (mm) | 32x55x13 |
| Width (mm) | 13 |
| Bearing number | 6006-2RS d32 C3 |
| Bore Diameter (mm) | 32 |
| Outer Diameter (mm) | 55 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



6006-2RS d32 C3 PDF download