- Loyal
- 100031X/100080
100031X/100080 Bearing | Loyal
| 100031X/100080 interchange Gamet 100031X/100080 | |
| 100031X/100080 cross reference Gamet 100031X/100080 | |
| 100031X/100080 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 100031X/100080 |
| D | 80 mm |
| d | 31.75 mm |
| T | 24,25 mm |
| B | 26 mm |
| C | 19 mm |
| r | 2 mm |
| F | 5,25 mm |
| R | 2 mm |
| Da | 64 mm |
| da | 45 mm |
| Weight | 0,38 Kg |
| Size (mm) | 31.75x80x24.25 |
| Width (mm) | 24,25 |
| Bearing number | 100031X/100080 |
| Bore Diameter (mm) | 31.75 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



100031X/100080 PDF download