  • NUP29/600
NUP29/600 Bearing | Loyal
NUP29/600 interchange PSL NUP29/600
NUP29/600 cross reference PSL NUP29/600
NUP29/600 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: NUP29/600
F 650 mm
d 600 mm
D 800 mm
B 118 mm
C 118 mm
r min. 5 mm
db min 654 mm
Weight 173 Kg
dc min 675 mm
da max 644 mm
ra max. 4 mm
r1 max. 5 mm
da min. 614 mm
Da max. 750 mm