- Loyal
- RW306211
RW306211 Bearing | Loyal
| RW306211 interchange KBC RW306211 | |
| RW306211 cross reference KBC RW306211 | |
| RW306211 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RW306211 |
| D | 30 mm |
| d | 15.918 mm |
| L | 87.5 mm |
| W | 36 mm |
| L4 | 13.5 mm |
| L5 | 38 mm |
| L2 | 34.25 mm |
| L3 | 74 mm |
| d1 | 15.918 mm |
| d2 | 12 mm |
| Bearing number | RW306211 |
| Outer Diameter (mm) | 30 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



RW306211 PDF download