- Loyal
- RW306206
RW306206 Bearing | Loyal
| RW306206 interchange KBC RW306206 | |
| RW306206 cross reference KBC RW306206 | |
| RW306206 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RW306206 |
| D | 30 mm |
| d | 15.918 mm |
| L | 68.39 mm |
| W | 38.894 mm |
| L4 | 24.996 mm |
| L5 | 4.5 mm |
| L3 | 43.394 mm |
| d1 | 15.918 mm |
| d2 | 15.918 mm |
| Bearing number | RW306206 |
| Outer Diameter (mm) | 30 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



RW306206 PDF download