- Loyal
- RW306203
RW306203 Bearing | Loyal
| RW306203 interchange KBC RW306203 | |
| RW306203 cross reference KBC RW306203 | |
| RW306203 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RW306203 |
| D | 30 mm |
| d | 15.918 mm |
| L | 103 mm |
| W | 38.894 mm |
| L4 | 16.5 mm |
| L5 | 47.606 mm |
| L2 | 43 mm |
| L3 | 86.5 mm |
| d1 | 15.918 mm |
| d2 | 12 mm |
| Bearing number | RW306203 |
| Outer Diameter (mm) | 30 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



RW306203 PDF download