- Loyal
- RW306202
RW306202 Bearing | Loyal
| RW306202 interchange KBC RW306202 | |
| RW306202 cross reference KBC RW306202 | |
| RW306202 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RW306202 |
| D | 30 mm |
| d | 15.918 mm |
| L | 109.65 mm |
| W | 38.894 mm |
| L4 | 16.5 mm |
| L5 | 54.256 mm |
| L2 | 51.65 mm |
| L3 | 93.15 mm |
| d1 | 12 mm |
| d2 | 12 mm |
| L1 | 14.2 mm |
| Bearing number | RW306202 |
| Outer Diameter (mm) | 30 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



RW306202 PDF download