- Loyal
- RW306201
RW306201 Bearing | Loyal
| RW306201 interchange KBC RW306201 | |
| RW306201 cross reference KBC RW306201 | |
| RW306201 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RW306201 |
| D | 30 mm |
| d | 15.918 mm |
| L | 92.5 mm |
| W | 38.894 mm |
| L4 | 16.5 mm |
| L5 | 37.106 mm |
| L2 | 34.5 mm |
| L3 | 76 mm |
| d1 | 12 mm |
| d2 | 12 mm |
| L1 | 14 mm |
| Bearing number | RW306201 |
| Outer Diameter (mm) | 30 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



RW306201 PDF download