- Loyal
- RTUEY35
RTUEY35 Bearing | Loyal
| RTUEY35 interchange INA RTUEY35 | |
| RTUEY35 cross reference INA RTUEY35 | |
| RTUEY35 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RTUEY35 |
| H | 102 mm |
| L | 131,5 mm |
| d | 35 mm |
| T | 64 mm |
| A | 40 mm |
| N | 22 mm |
| B | 42,9 mm |
| N2 | 36,5 mm |
| A2 | 30 mm |
| N1 | 18 mm |
| L1 | 80 mm |
| H1 | 89 mm |
| A1 | 12 mm |
| L3 | 63 mm |
| L2 | 13 mm |
| S1 | 25,4 mm |
| Weight | 1,74 Kg |
| Category | Bearings |
| Inventory | 0.0 |
| Thread (Q) | Rp1/8 |
| Product Group | M06110 |
| Bearing number | RTUEY35 |
| Manufacturer Name | SCHAEFFLER GROUP |
| Weight / Kilogram | 1.74 |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Minimum Buy Quantity | N/A |
| Basic dynamic load rating (C) | 25,5 kN |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



RTUEY35 PDF download