- Loyal
- RNA49/28TT
RNA49/28TT Bearing | Loyal
| RNA49/28TT interchange NSK RNA49/28TT | |
| RNA49/28TT cross reference NSK RNA49/28TT | |
| RNA49/28TT Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNA49/28TT |
| D | 45 mm |
| C | 17 mm |
| Fw | 32 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Weight | 0,076 Kg |
| Size (mm) | 32x45x17 |
| Width (mm) | 17 |
| Bearing number | RNA49/28TT |
| Bore Diameter (mm) | 32 |
| Outer Diameter (mm) | 45 |
| Basic dynamic load rating (C) | 18,9 kN |
| Basic static load rating (C0) | 23,4 kN |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



RNA49/28TT PDF download