- Loyal
- UCFX18
UCFX18 Bearing | Loyal
| UCFX18 interchange NACHI UCFX18 | |
| UCFX18 cross reference NACHI UCFX18 | |
| UCFX18 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | UCFX18 |
| B | 104 mm |
| A | 76 mm |
| J | 171 mm |
| L | 214 mm |
| N | 23 mm |
| S | 42.9 mm |
| d1 | 90 mm |
| A0 | 106.1 mm |
| A1 | 24 mm |
| A2 | 45 mm |
| Bolt (G) | M20 |
| Bearing number | UCFX18 |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



UCFX18 PDF download