- Loyal
- RNA49/32TT
RNA49/32TT Bearing | Loyal
| RNA49/32TT interchange NSK RNA49/32TT | |
| RNA49/32TT cross reference NSK RNA49/32TT | |
| RNA49/32TT Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNA49/32TT |
| D | 52 mm |
| C | 20 mm |
| Fw | 40 mm |
| r min. | 0,6 mm |
| Weight | 0,092 Kg |
| Size (mm) | 40x52x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | RNA49/32TT |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
| Basic dynamic load rating (C) | 28 kN |
| Basic static load rating (C0) | 41,5 kN |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



RNA49/32TT PDF download