- Loyal
- RTUEO 90
RTUEO 90 Bearing | Loyal
| RTUEO 90 interchange NKE RTUEO 90 | |
| RTUEO 90 cross reference NKE RTUEO 90 | |
| RTUEO 90 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RTUEO 90 |
| F | 30 mm |
| E | 110 mm |
| M | 228 mm |
| L | 101 mm |
| K | 57 mm |
| H | 192 mm |
| G | 46 mm |
| W | 165 mm |
| D | 32 mm |
| T | 160 mm |
| B | 66 mm |
| A | 312 mm |
| O | 65,5 mm |
| V | 255 mm |
| d | 90 mm |
| R | 132 mm |
| K1 | 106 mm |
| Thread (G) | R1/8“ |
| Bearing number | RTUEO 90 |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



RTUEO 90 PDF download