- Loyal
- RTUEO 80
RTUEO 80 Bearing | Loyal
| RTUEO 80 interchange NKE RTUEO 80 | |
| RTUEO 80 cross reference NKE RTUEO 80 | |
| RTUEO 80 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RTUEO 80 |
| F | 28 mm |
| E | 102 mm |
| M | 204 mm |
| L | 93,7 mm |
| K | 53 mm |
| H | 174 mm |
| G | 42 mm |
| W | 150 mm |
| D | 30 mm |
| T | 150 mm |
| B | 60 mm |
| A | 282 mm |
| O | 59,7 mm |
| V | 230 mm |
| d | 80 mm |
| R | 118 mm |
| K1 | 98 mm |
| Thread (G) | R1/8“ |
| Bearing number | RTUEO 80 |
| Bore Diameter (mm) | 80 |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



RTUEO 80 PDF download