- Loyal
- RTUE 120
RTUE 120 Bearing | Loyal
| RTUE 120 interchange NKE RTUE 120 | |
| RTUE 120 cross reference NKE RTUE 120 | |
| RTUE 120 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RTUE 120 |
| F | 35 mm |
| E | 100 mm |
| M | 255 mm |
| L | 81 mm |
| K | 55 mm |
| H | 210 mm |
| G | 45 mm |
| W | 190 mm |
| D | 32 mm |
| T | 150 mm |
| B | 70 mm |
| A | 345 mm |
| O | 52,5 mm |
| V | 285 mm |
| d | 120 mm |
| R | 152 mm |
| K1 | 95 mm |
| Thread (G) | R1/8“ |
| Bearing number | RTUE 120 |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



RTUE 120 PDF download