- Loyal
- 6002ZZ
6002ZZ Bearing | Loyal
| 6002ZZ interchange NTN-SNR 6002ZZ | |
| 6002ZZ cross reference NTN-SNR 6002ZZ | |
| 6002ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6002ZZ |
| D | 32,000 mm |
| d | 15,000 mm |
| B | 9,000 mm |
| C | 9,000 mm |
| Size (mm) | 15x32x9 |
| Width (mm) | 9,000 |
| Bearing number | 6002ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 15,000 |
| Outer Diameter (mm) | 32,000 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



6002ZZ PDF download