- Loyal
- GIPFR 12 PW
GIPFR 12 PW Bearing | Loyal
| GIPFR 12 PW interchange INA GIPFR 12 PW | |
| GIPFR 12 PW cross reference INA GIPFR 12 PW | |
| GIPFR 12 PW Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | GIPFR 12 PW |
| W | 19 mm |
| d | 12 mm |
| D | 26 mm |
| B | 16 mm |
| h1 | 50 mm |
| dk | 22,225 mm |
| C1 | 12 mm |
| l5 | 6,5 mm |
| d4 | 17,5 mm |
| d2 | 32 mm |
| d1 | 15,4 mm |
| d5 | 22 r/min |
| Angle | 13 ° |
| Weight | 0,1 Kg |
| l3 min. | 22 mm |
| l4 max. | 66 mm |
| l7 min. | 17 mm |
| r1 min. | 0,3 mm |
| Size (mm) | 12x26x16 |
| Width (mm) | 16 |
| Thread (G) | M12X1,25 |
| Bearing number | GIPFR 12 PW |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 26 |
| Basic dynamic load rating (C) | 24 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



GIPFR 12 PW PDF download