- Loyal
- RNA4903
RNA4903 Bearing | Loyal
| RNA4903 interchange ZEN RNA4903 | |
| RNA4903 cross reference ZEN RNA4903 | |
| RNA4903 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNA4903 |
| D | 30 mm |
| d | 22 mm |
| B | 13 mm |
| C | 13 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Weight | 0,022 Kg |
| Size (mm) | 22x30x13 |
| Width (mm) | 13 |
| Bearing number | RNA4903 |
| Bore Diameter (mm) | 22 |
| Outer Diameter (mm) | 30 |
| (Grease) Lubrication Speed | 12000 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 11 kN |
| Basic static load rating (C0) | 14,6 kN |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



RNA4903 PDF download