- Loyal
- 239/670 KCW33+H39/670
239/670 KCW33+H39/670 Bearing | Loyal
| 239/670 KCW33+H39/670 interchange ISO 239/670 KCW33+H39/670 | |
| 239/670 KCW33+H39/670 cross reference ISO 239/670 KCW33+H39/670 | |
| 239/670 KCW33+H39/670 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 239/670 KCW33+H39/670 |
| d | 670 mm |
| D | 900 mm |
| B | 170 mm |
| C | 170 mm |
| d1 | 630 mm |
| B1 | 264 mm |
| B2 | 80 mm |
| Size (mm) | 670x900x170 |
| Width (mm) | 170 |
| Bearing number | 239/670 KCW33+H39/670 |
| Bore Diameter (mm) | 670 |
| Outer Diameter (mm) | 900 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



239/670 KCW33+H39/670 PDF download