- Loyal
- 239/670 KCW33+AH39/670
239/670 KCW33+AH39/670 Bearing | Loyal
| 239/670 KCW33+AH39/670 interchange ISO 239/670 KCW33+AH39/670 | |
| 239/670 KCW33+AH39/670 cross reference ISO 239/670 KCW33+AH39/670 | |
| 239/670 KCW33+AH39/670 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 239/670 KCW33+AH39/670 |
| d | 670 mm |
| D | 900 mm |
| B | 170 mm |
| C | 170 mm |
| d1 | 630 mm |
| B1 | 12 mm |
| B2 | 41 mm |
| Size (mm) | 670x900x170 |
| Width (mm) | 170 |
| Bearing number | 239/670 KCW33+AH39/670 |
| Bore Diameter (mm) | 670 |
| Outer Diameter (mm) | 900 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



239/670 KCW33+AH39/670 PDF download