- Loyal
- 20307
20307 Bearing | Loyal
| 20307 interchange SIGMA 20307 | |
| 20307 cross reference SIGMA 20307 | |
| 20307 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 20307 |
| D | 80 mm |
| d | 35 mm |
| B | 21 mm |
| C | 21 mm |
| Size (mm) | 35x80x21 |
| Width (mm) | 21 |
| Bearing number | 20307 |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



20307 PDF download