- Loyal
- F-210416
F-210416 Bearing | Loyal
| F-210416 interchange INA F-210416 | |
| F-210416 cross reference INA F-210416 | |
| F-210416 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F-210416 |
| D | 21 mm |
| d | 15 mm |
| C | 18,7 mm |
| D1 | 28,5 mm |
| Size (mm) | 15x21x18.7 |
| Width (mm) | 18,7 |
| Bearing number | F-210416 |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 21 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



F-210416 PDF download