- Loyal
- BW306201
BW306201 Bearing | Loyal
| BW306201 interchange KBC BW306201 | |
| BW306201 cross reference KBC BW306201 | |
| BW306201 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | BW306201 |
| D | 30 mm |
| d | 15.918 mm |
| L | 81.75 mm |
| W | 27 mm |
| L4 | 17.24 mm |
| L5 | 37.51 mm |
| L2 | 34.9 mm |
| L3 | 64.51 mm |
| d1 | 15.918 mm |
| d2 | 12.038 mm |
| Bearing number | BW306201 |
| Outer Diameter (mm) | 30 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



BW306201 PDF download