- Loyal
- 283210/283310P
283210/283310P Bearing | Loyal
| 283210/283310P interchange Gamet 283210/283310P | |
| 283210/283310P cross reference Gamet 283210/283310P | |
| 283210/283310P Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 283210/283310P |
| C | 121,08 mm |
| L | 12 mm |
| S | 66,54 mm |
| R | 4,4 mm |
| d | 210 mm |
| D | 310 mm |
| T | 138,54 mm |
| B | 72 mm |
| M | 250 mm |
| r | 3 mm |
| F | 17,46 mm |
| da | 240 mm |
| Weight | 25 Kg |
| Size (mm) | 210x310x138.54 |
| Width (mm) | 138,54 |
| Bearing number | 283210/283310P |
| Bore Diameter (mm) | 210 |
| Outer Diameter (mm) | 310 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



283210/283310P PDF download