- Loyal
- PSL212-310
PSL212-310 Bearing | Loyal
| PSL212-310 interchange PSL PSL212-310 | |
| PSL212-310 cross reference PSL PSL212-310 | |
| PSL212-310 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PSL212-310 |
| d | 507,949 mm |
| D | 742,95 mm |
| H | 170,3 mm |
| r | 6 mm |
| B | 63,5 mm |
| d1 | 507,949 mm |
| d2 | 679,45 mm |
| d3 | 587,38 mm |
| Size (mm) | 507.949x742.95x170.3 |
| Width (mm) | 170,3 |
| Bearing number | PSL212-310 |
| Bore Diameter (mm) | 507,949 |
| Outer Diameter (mm) | 742,95 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



PSL212-310 PDF download