- Loyal
- PSL212-305
PSL212-305 Bearing | Loyal
| PSL212-305 interchange PSL PSL212-305 | |
| PSL212-305 cross reference PSL PSL212-305 | |
| PSL212-305 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PSL212-305 |
| d | 1049,35 mm |
| D | 1269,873 mm |
| H | 202,677 mm |
| r | 6,35 mm |
| B | 77,8 mm |
| d1 | 1050,087 mm |
| d2 | 1155,7 mm |
| d3 | 1173,16 mm |
| Size (mm) | 1049.35x1269.873x202.677 |
| Width (mm) | 202,677 |
| Bearing number | PSL212-305 |
| Bore Diameter (mm) | 1049,35 |
| Outer Diameter (mm) | 1269,873 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



PSL212-305 PDF download