- Loyal
- PSL212-302
PSL212-302 Bearing | Loyal
| PSL212-302 interchange PSL PSL212-302 | |
| PSL212-302 cross reference PSL PSL212-302 | |
| PSL212-302 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PSL212-302 |
| d | 786,917 mm |
| D | 1006,22 mm |
| H | 197,74 mm |
| r | 5 mm |
| B | 69,85 mm |
| d1 | 792 mm |
| d2 | 999,24 mm |
| d3 | 901,7 mm |
| Size (mm) | 786.917x1006.22x197.74 |
| Width (mm) | 197,74 |
| Bearing number | PSL212-302 |
| Bore Diameter (mm) | 786,917 |
| Outer Diameter (mm) | 1006,22 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



PSL212-302 PDF download