- Loyal
- PSL 212-313
PSL 212-313 Bearing | Loyal
| PSL 212-313 interchange PSL PSL 212-313 | |
| PSL 212-313 cross reference PSL PSL 212-313 | |
| PSL 212-313 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PSL 212-313 |
| D | 1025,525 mm |
| d | 787,349 mm |
| H | 139,7 mm |
| r | 6,35 mm |
| d1 | 917,58 mm |
| d2 | 893,76 mm |
| Weight | 222 Kg |
| Size (mm) | 787.349x1025.525x139.7 |
| Width (mm) | 139,7 |
| Bearing number | PSL 212-313 |
| Bore Diameter (mm) | 787,349 |
| Outer Diameter (mm) | 1025,525 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1252 kN |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



PSL 212-313 PDF download