- Loyal
- PSL 212-309
PSL 212-309 Bearing | Loyal
| PSL 212-309 interchange PSL PSL 212-309 | |
| PSL 212-309 cross reference PSL PSL 212-309 | |
| PSL 212-309 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PSL 212-309 |
| D | 920,75 mm |
| d | 768,35 mm |
| H | 88,9 mm |
| r | 6,4 mm |
| d1 | 873,125 mm |
| d2 | 835,025 mm |
| Weight | 80 Kg |
| Size (mm) | 768.35x920.75x88.9 |
| Width (mm) | 88,9 |
| Bearing number | PSL 212-309 |
| Bore Diameter (mm) | 768,35 |
| Outer Diameter (mm) | 920,75 |
| Basic dynamic load rating (C) | 630 kN |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



PSL 212-309 PDF download