- Loyal
- PW35670042CS
PW35670042CS Bearing | Loyal
| PW35670042CS interchange PFI PW35670042CS | |
| PW35670042CS cross reference PFI PW35670042CS | |
| PW35670042CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PW35670042CS |
| D | 67 mm |
| d | 35 mm |
| B | 42 mm |
| C | 42 mm |
| Size (mm) | 35x67x42 |
| Width (mm) | 42 |
| Bearing number | PW35670042CS |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 67 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



PW35670042CS PDF download