- Loyal
- ZSL192324
ZSL192324 Bearing | Loyal
| ZSL192324 interchange NBS ZSL192324 | |
| ZSL192324 cross reference NBS ZSL192324 | |
| ZSL192324 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | ZSL192324 |
| F | 147,39 mm |
| d | 120 mm |
| D | 260 mm |
| B | 86 mm |
| C | 86 mm |
| S | 5 mm |
| d1 | 164,2 mm |
| D1 | 213,1 mm |
| Weight | 21,9 Kg |
| Size (mm) | 120x260x86 |
| Width (mm) | 86 |
| Bearing number | ZSL192324 |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 260 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1060 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1150 kN |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



ZSL192324 PDF download