- Loyal
- PW30670025/17CS
PW30670025/17CS Bearing | Loyal
| PW30670025/17CS interchange PFI PW30670025/17CS | |
| PW30670025/17CS cross reference PFI PW30670025/17CS | |
| PW30670025/17CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PW30670025/17CS |
| D | 67 mm |
| d | 30 mm |
| B | 25 mm |
| C | 17 mm |
| Size (mm) | 30x67x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | PW30670025/17CS |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 67 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



PW30670025/17CS PDF download