- Loyal
- UCP204
UCP204 Bearing | Loyal
| UCP204 interchange Loyal UCP204 | |
| UCP204 cross reference Loyal UCP204 | |
| UCP204 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | UCP204 |
| d | 20 mm |
| P | 38 mm |
| A | 127 mm |
| B | 31 mm |
| E | 95 mm |
| F | 127,7 mm |
| H | 65 mm |
| S1 | 13 mm |
| H1 | 33,3 mm |
| H2 | 14 mm |
| S2 | 19 mm |
| Bolt (G) | M10 |
| Bearing number | UCP204 |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



UCP204 PDF download