- Loyal
- PW38700038CS
PW38700038CS Bearing | Loyal
| PW38700038CS interchange PFI PW38700038CS | |
| PW38700038CS cross reference PFI PW38700038CS | |
| PW38700038CS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | PW38700038CS |
| D | 70 mm |
| d | 38 mm |
| B | 38 mm |
| C | 38 mm |
| Size (mm) | 38x70x38 |
| Width (mm) | 38 |
| Bearing number | PW38700038CS |
| Bore Diameter (mm) | 38 |
| Outer Diameter (mm) | 70 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



PW38700038CS PDF download